Konto firmowe dla małych firm w Raiffeisen Polbank

Konto firmowe dla małych firm w Raiffeisen Polbank

 

Osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą od teraz mogą w Raiffeisen Polbank założyć specjalnie dla nich przygotowane konto firmowe, bez wychodzenia z domu, za pomocą strony internetowej banku. 

 

Aby założyć konto firmowe online, wystarczy złożyć krótki wniosek internetowy oraz wykonac przelew na kwotę 1 zł – przelew potrzebny jest, aby zweryfikować dane podane w zgłoszeniu. Są dwie możliwości wykonania takiego przelewu – z konta prywatnego bądź zlecenie przelewu z rachunku firmowego (w tytule przelewu powinno być imię i nazwisko osoby, która prowadzi indywidualną działalność gospodarczą).

 

Konto firmowe w 100% online

 

Jakie konkretnie dane są potrzebne, aby otworzyć internetowe konto firmowe w Raiffeisen Polbank? Osoba prowadząca indywidualną działalność gospodarczą musi podać: imię i nazwisko, telefon, serię numer i datę ważności dowodu osobistego, adres skrzynki pocztowej email, nazwisko panieńskie matki, adres oraz miejsce urodzenia. Resztę potrzebnych danych bank otrzymuje za pośrednictwem bazy CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). Jako uwierzytelnienie tożsamości osoby zakładającej konto, bank traktuje również przelew na 1 zł, ponieważ dzięki niemu może porównać dane z konta bankowego, z którego przychodzi przelew (w którym klient posiada konto).

 

Jeśli weryfikacja zgodności danych będzie pozytywna, wtedy klient otrzymuje dostęp do konta firmowego – pakiet nazywa się R-Direct. Oprócz tego otrzymuje rachunek rozliczeniowo-lokacyjny, a także kartę debetową do konta – Visa Business. Bank w ramach konta firmowego online oferuje pakiet startowy do kanałów elektronicznych, wysłany za pomocą SMS-a. Potwierdzenie zawarcia umowy o konto firmowe klient otrzymuje drogą elektroniczną, a otwarcie konta następuje w ciągu doby od momentu otrzymania przelewu na 1 zł.

 

Minimum formalności przy zakładaniu konta

 

Ten proces zdalnego otwierania konta jest już znany klientom indywidualnym Raiffeisen Polbank od maja 2014 r. Przypomnijmy, jego zaletą jest minimum formalności – osoba ubiegająca się o konto musi podać tylko kilka podstawowych danych: imię i nazwisko, dane z dowodu osobistego (numer, seria i termin ważności) numer PESEL, nazwisko panieńskie matki i miejsce urodzenia. Drugim wymogiem jest przelew autoryzacyjny na kwotę w wysokości 1 zł. Klient nie musi stawiać się w oddziale/placówce banku, nie musi czekać też na kuriera – cały proces otwierania konta odbywa się drogą elektroniczną i to w ekspresowym tempie. Konto po otrzymaniu przelewu autoryzacyjnego może być otwarte nawet w ciągu godziny.

 

 

Najpopularniejsze